Тестване на ученици – КОВИД-19
Персоналът беше тестван, като отново всичките проби бяха отрицателни.
Персоналът беше тестван, като отново всичките проби бяха отрицателни.
Персоналът /8 човека/ беше тестван на 17.11.2021 г. в края на работния ден и двама – днес. Отново всичките проби бяха отрицателни.
Благодаря и на класните ръководители, които взеха участие в организацията на процеса.
Министрите на образованието и науката акад. Николай Денков и на здравеопазването д-р Стойчо Кацаров издадоха заповед, която регламентира подробно процеса на тестване в училищата. С нея те правят задължителни за изпълнение Насоките за обучение и действия в условията на извънредна епидемична обстановка в училищата, които са актуализирани съобразно новата обстановка.
Според новите насоки присъственият учебен процес ще изисква изследване на учениците с щадящи бързи антигенни тестове за COVID-19, докато 14-дневната обща заболяемост падне под 250 на 100 000 души. Изключение ще се прави за децата с валиден документ за преболедуване или с отрицателен резултат от лабораторно изследване, а за учениците над 12 години – и ако имат документ за ваксинация.
Изследването се извършва в училището, с изключение на учениците със специални образователни потребности, които се тестват вкъщи. В случаите когато присъственото обучение се възобновява в дни, различни от понеделник и четвъртък, тестване се извършва в първия присъствен ден от седмицата. Ако първият присъствен ден е вторник, следващото изследване се прави в четвъртък. Ако първият присъствен ден е сряда или петък, следващо тестване през седмицата не се извършва.
Изследването на учениците се извършва в класната стая на паралелката от поне две лица, определени от директора (педагогически, непедагогически персонал, медицинско лице и/или доброволци). Доброволци могат да бъдат родители, медиатори, представители на БЧК и др., които разполагат с валидни документи за ваксинация, преболедуване или отрицателен резултат от лабораторно изследване.
В документа са подробно разписани четири задължителни протокола за поведение при съмнение или случай на COVID-19 в училището.
Актуализираните Насоки за обучение и действия в условията на извънредна епидемична обстановка в училищата можете да видите ТУК.
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/11/03/zapoved_merki_03_11_2021.pdf
127. Средно училище “Иван Николаевич Денкоглу”, гр. София
Набира оферти за обслужване от Служба по трудова медицина, обхващащо задължителния обем от дейности, съгласно Закона за здравословни и безопасни условия на труд с обхват текущо обслужване от СТМ за 1 година, считано от 19.11.2021 г.
Офертите да съдържат цена за следните дейности за 70 служители численост:
1. Обслужване на работещите по проблемите на трудовата медицина;
2. Наблюдение, анализ и оценка на здравното състояние на работещите и връзката му с условията на труд;
3. Подпомагане работодателя при изпълнение на нормативно установените изисквания, свързани със здравословни и безопасни условия на труд;
4. Провеждане на ежегодно обучение на членовете на КУТ;
5. Консултиране и подпомагане комитета по условия на труд при осъществяване на дейността му;
6. Оценка на риска при създаване на нови работни места или промяна на съществуващите такива;
В офертите да бъде посочена цената за обслужване от СТМ, както и досегашен опит в обслужването на организации от службата по трудова медицина.
Офертите се приемат до 16.11.2021 г., вкл. на адрес: 127. Средно училище “Иван Николаевич Денкоглу”, гр. София, ул. “Петър Парчевич” №43 или на e-mail: 127su.office@gmail.com
Честит Ден на народните будители!
Изкуството, литературата, общият език, общуването и сплотеността
всякога са помагали да бъде светът по-светло място,
затова ученици от 127. СУ поздравяват чрез творчеството си
и желаят на всички българи големи сърца и широко отворени очи!
https://www.youtube.com/watch?v=L2vJq7raPRY
https://www.youtube.com/watch?v=iTRR9lOPhAU