Откриване на STEM център в 127. СУ „Иван Николаевич Денкоглу“
На 20.04.2026 г. в 127. СУ „Иван Николаевич Денкоглу“ беше официално открит новият STEM център, насочен към обучението по математика, информатика и роботика.
На събитието присъстваха г-жа Вера Банчева – представител на Националния STEM център, г-жа Анастасия Генова – заместник-председател на сдружение „Архитекти на бъдещето“, както и г-н Адриан Николов, които подкрепиха инициативата и отправиха вдъхновяващи послания към учениците.
Александър Лазаров, директор на 127. СУ, отправи поздравително и вдъхновяващо слово към присъстващите, като подчерта значението на съвременното образование и ролята на STEM обучението за бъдещото развитие на учениците.
 Учениците демонстрираха своите умения и знания, като представиха работа с различни технически средства и съвременно оборудване в новоизградения кабинет. Те показаха как технологиите могат да бъдат използвани за учене, създаване и решаване на реални задачи.
Новият STEM център ще предостави още повече възможности за развитие на логическото мислене, дигиталните умения и креативността на учениците, като ги подготви за предизвикателствата на съвременния свят.
Гордеем се с тази важна стъпка към модерно и иновативно образование!
127 СУ "Иван Николаевич Денкоглу"
Какво представляват бисквитките

Бисквитките са малки текстови файлове, които се запазват на Вашия компютър или мобилно устройство, когато посещавате нашия уебсайт. Отделните секции по-долу ще Ви дадат повече информация за различните категории бисквитки, които нашият уеб сайт използва, както и възможност за промяна на настройките в тази връзка. Моля да имате предвид, че ограничаването и спирането на бисквитките, може да доведе до спиране на функционалности, некоректна работа и ограничаване на потребителското Ви преживяване с нашия уебсайт.